Macoun Gustav (1892 - 1934) Předjaří, (kolem roku 1918)
Pořadové číslo: 201
olej, lepenka
39 x 49,5 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: G. Macoun
Konzultováno s PhDr. Mgr. M. Zachařem.
Velmi kvalitní impresivní dílo autora, který pro své nadání byl přijat na studia jako jeden z nemladších malířů své generace.
Vyvolávací cena: 30.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 30.000 Kč
Žák V. Jansy, A. Kalvody a Ant. Slavíčka. V letech 1909-13 studuje na pražské Akademii. Byl impresionistou, následovníkem Antonína Slavíčka. Maloval zejména podzimní a zimní melancholické krajiny. Jeho hlavním působištěm byl Český ráj, Kameničky, Českomoravská vysočina. Mezi jeho významné obrazy patří i pohledy na Prahu. Vynikal ve své době zejména kombinací zasněžených ploch s hrou oblaků. Vystavoval v r. 1933 v Hradci Králové a posmrtně 1935 v Praze.