Krejsa Josef (1896 - 1941) Chalupy,
Pořadové číslo: 129
akvarel, kvaš, karton
27 x 39 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: JKrejsa
Vyvolávací cena: 7.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 7.000 Kč
Josef Krejsa se již na měšťanské škole rozhodl stát se malířem., r, 1910 nastoupil na výuční pobyt u malíře dekorací F. Kováře v Netolicích. Tehdy se podílel na malbách interiérů např. Břehovské kaple a zámku Libějovice. Ve Vídni studium na um. průmyslovou.škole (u prof.Alta a Tonce). Studuje u F.P. Michettiho v Itálii. Na konci války roku 1918 se vrací do rodného Husince. Odchází do Prahy, pracuje v malírně Národního divadla a studuje na AVU u Maxe Pirnera. Ze zdravotních důvodů se vrací do Husince, kde po letech regionální malířské a grafické tvorby umírá ve věku 45 let. Mezi jeho významná díla patří výzdoba kostela sv. Cyrila a Metoděje a nástěnná malba s tématikou české historie na domu v Husinci.