Technika a rozměr:olej, plátno
141 x 145,5 cm
Značeno:značeno na rubu: Jan Trampota 26
Popis:Současný majitel dílo získal z rodiny autora.
Vystaveno:
2013, Jan Trampota, Galerie u sv. Jakuba, Nový Bydžov
2018, Cesty které vedou (ni) kam?, Galerie u sv. Jakuba, Nový Bydžov
Vyvolávací cena: 160.000 Kč
Informace o autorovi:Trampota patří mezi klasiky české moderní malby prvních desetiletí 20. století. Studoval na pražské Akademii (prof. Dítě a Preisler), od r. 1913 člen S.V.U. Mánes. Byl krajinářem a figuralistou. 1927 na členské výstavě S.V.U.Mánes vystavuje 38 obrazů, téhož roku v Hradci Králové 60 obrazů s motivy Orlických hor. Soubornou výstavu má 1931 (Mánes). Na posmrtné výstavě (1943 Mánes) bylo vystaveno 116 obrazů z let 1907-1940.