Tratina Daniel (1965 - ) Akt, 2006
Pořadové číslo: 278
olej, plátno
60 x 40 cm
Značeno:
značeno na rubu: Dan Tratina 2006
Vyvolávací cena: 9.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 9.000 Kč
Studoval na AVU v Praze (1986–1992) pod prof. Načeradským. Od té doby se aktivně podílí na výtvarné scéně a proslavil se expresivními projekty v malbě, skulpturách a instalacích, které byly prezentovány v Moravské galerii a galerii Nová Síň.V letech 1992–1996 vytvořil interiéry v Brně a po roce 2000 strávil rok v Chorvatsku, v letech 2006–2007 se usadil v Los Angeles, kde realizoval řadu projektů a stal se členem BOX Eight. Po návratu do Prahy spolupracoval na instalaci na Colors of Ostrava (2009) a poté se přestěhoval do Mnichova, kde pracoval s Geh8 Kunstraum a Domagkstrasse Ateliers. V roce 2015 založil spolek GEKW a realizoval projekty jako sousoší „Tragedy as a Farce“. Dnes žije a tvoří v Praze a je zastoupen v tuzemských i zahraničních galeriích.