Technika a rozměr:olej, plátno
72,5 x 60,5 cm
Informace o autorovi:Žák prof. Bukovace, Pirnera a Nechleby. Studijní pobyt v Paříži, ovlivnil jej Dufy, Derain a Matisse. Samostatně vystavoval od r. 1929. Jeho krajiny mají vždy výraznou barevnost, čisté linie. Je zastoupen m.j. v Národní Galerii. Poledních 20 let tvorby zasvětil převážně jihočeské krajině, i když původně maloval s figuralisty.