Mané-Katz Emmanuel (1894 - 1962) Kukuřičné pole, (1.polovina 20.st)
Pořadové číslo: 212
olej, plátno rentoilováno
40 x 50 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: Mané-Katz
Konsultováno s PhDr. Arno Paříkem.
Přiložena restaurátorská zpráva ak.mal. Jana Cechla.
Desítky nejdražších děl tohoto autora dosahují ve světě ceny kolem 70.000,- Euro.
Vyvolávací cena: 150.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 150.000 Kč
Malíř židovského původu, narozený na Ukrajině. V 19 letech odchází na studia do Paříže na École des Beaux-Arts, kde se mimo jiné spřátelí s Picassem. Po studiích odchází zpět do Ruska, ale v roce 1921 se vrací do Paříže. V roce 1928 podnikl svou první cestu do Izraele, vracel se tam opakovně. Roku 1931 na Světové výstavě v Paříži získal zlatou medaili na obraz „Zeď nářků“. Na počátku 2. Světové války se přihlásil do francouzské armány, byl zajat , po propuštění odešel v roce 1940 do USA, Do Paříže se vrací r. 1945.