Mirvald Vladislav (1921 - 2003) Geometrické zátiší, 1987
Pořadové číslo: 213
olej, plátno
76 x 56 cm
Značeno:
značeno na rubu: Vl Mirvald - 1987
Dílo vysoké sběratelské hodnoty, patřící do cyklu geometrických zátiší, který provázel Mirvaldovou tvorbu od 60. do 90. let. Tyto práce jsou založeny na přírodních zákonech, vizualizaci přírodních sil.
Vyvolávací cena: 150.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 150.000 Kč
Po krátkém období pod vlivem kubismu ve 40. letech, realismu 50. let vynikl Mirvald v abstraktní tvorbě 60. let, kterou rozvíjel originálními způsoby od "mrazovek" přes "kaňkovky" ke geometrickým černo-bílým tvarům. Jeho tvorbu oblíbili jeho lounští přátelé d. Sýkora a K. Linhart. Se Zdeňkem Sýkorou často v dobách po studiu a pod vlivem jejich učitele Salcmana společně vyráželi malovat krajinu Českého Středohoří. Jeho invence se nezastavila ani v 90. letech, tvoří barevná geometrická zátiší. Člen Klubu konkretistů, Umělecké besedy, skupiny Křižovatka a Arsgeometrica. Měl řadu souborných výstav (od r. 1951), z nejzajímavějších kolektivních výstav: 1968 Mánes - Nová citlivost, 1970 Barcelona, 1991 Mánes Jiná geometrie.