Rabas Václav (1885 - 1954) Při sklizni, 1933
Pořadové číslo: 268
olej, malířská lepenka
49,5 x 69 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Rabas 33

Na rubu potvrzení pravosti od PhDr. Mgr. Michaela Zachaře
Vyvolávací cena: 35.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 35.000 Kč
1906 - 1913 studium na Akademii v.u. v Praze (prof. Roubalík, Bukovac, Schwaiger, Švabinský). Účastnil se r. 1912 společné výpravy akademiků do severní Itálie, Mnichova a Paříže. V roce 1924 procestoval celou Itálii, studuje umělecká díla zejména ve Florencii a Padově. Tvoří nejraději obrazy z Rakovnicka, Žatecka, krajiny pod Džbánem...