Procházka Josef (1909 - 1984) V Průhonickém parku,
Pořadové číslo: 269
olej, mal. lepenka
40 x 49,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Jos. Procházka
Vyvolávací cena: 45.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 45.000 Kč
Krajinář, studoval na pražské Akademii u prof. Otakara Nejedlého. Od roku 1935 vystavuje (Rubešova galerie), první souborné výstavy 1937 + 1939 (Praha), 1938 (Pardubice). Jeho obrazy vykazují jasnou linii české krajinářské malířské školy, některá jeho díla působí jako esence jeho slavných předchůdců. Jeho dlouholetá tvorba nevykazuje kvalitativní výkyvy, každé jeho dílo, ať již malého nebo velkého formátu, je ve svých plánech skvěle vystavěno a odráží umělecký náhled svého autora a charakteristický Procházkův rukopis.