Technika a rozměr:olej, plátno na lepence
31,5 x 22,5 cm
Informace o autorovi:Malíř, sochař a řezbář. Studoval na vysokém učení technickém stojní a poté stavební inženýrství. Jako malíř byl samouk, ve Francii se seznámil s postimpresionisty, kteří na něj silně zapůsobili. V roce 1934 vystavoval ve Feiglově galerii v Praze, r. 1937 s Krasoumnou jednotou v Praze. Jeho stylový, působivý expresionismus srovnatelný s Maxem Beckmannem či Oskarem Kokoschkou zaujal ve Feiglově galerii odbornou kritiku (V.V.Štech, Jindřich Chalupecký a Fr. Kaván nešetřili chválou a byli tímto novým zjevem na umělecké scéně nadšeni, stejně jako Josef Čapek). Výstava J. Herbsta byla nazvána Výtvarným počinem r. 1934. Během války pak autor přestává malovat, uchýlil se do ústranní a umírá v zapomnění.