Kuba Ludvík (1863 - 1956) Práce na zelné zahradě, (1915)
Pořadové číslo: 141
olej, lepenka
26 x 62 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: LKuba
na rubu štítek s názvem
Konzultováno s PhDr. Mgr. M. Zachařem.
Vyvolávací cena: 38.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 38.000 Kč
Malíř, hudebník a spisovatel. Prvním učitelem kreslení mu byl příbuzný B. Schnirch (sochař Národního divadla), na Akademii studoval u prof. Pirnera, po dvou letech odešel do Paříže a poté žil a studoval v Mnichově (1895-1904), kde mezi jeho slavné spolužáky patřil např. Kandinsky. V roce 1904 přestěhoval do Vídně, kde od počátku vystavoval s Hagenbundem. V Paříži byl okouzlen zejména obrazy předních impresionistů, jejichž stylem se celoživotně nechal ovlivnit. R.1911 se usazuje v Praze, od konce 19. století cestuje po slovanských zemích, kde maluje krajiny, města, a především život lidí. Je skvělý portrétista. Vystavoval často, prvně v r. 1904, soubornou výstavu měl v J.U.V. v r. 1935.