Plocek Vilém (1905 - 2001) Kuřácké zátiší,
Pořadové číslo: 209
akvarel, karton
s.p. 22,5 x 39 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: plocek
Vyvolávací cena: 2.500 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 2.500 Kč
Studium na Střední škole bytového průmyslu v Praze a soukromě u malířů J. Bendy a F. Tichého. Jeho rané abstraktní bezpředmětné obrazy vystřídaly obrazy s motivy z jeho rodiště – Polabí, dále zobrazoval různé uličky, přívozy, lodě, rybáře, zátiší a městskou periferii. Vedle malby se zabýval i knižní ilustrací např. pro knihy Františka Halase, Bohumila Hrabala, Eduarda Petišku …. Vystavoval kolektivně od r. 1931, samostatně od r. 1941 Topičův salon, 1944 Mánes, 1946 Topičův salon. Od roku 1930 byl členem spolku Purkyně, od 1941 byl členem SVU Mánes.