Technika a rozměr:kombinovaná technika, plátno
82 x 99,5 cm
Značeno:značeno vpravo dole: Novotný
na rubu: Novotný Ze Smíchova 82 a štítek s popisem díla
Vyvolávací cena: 12.000 Kč
Informace o autorovi:V letech 1965–1969 studoval na Střední průmyslové škole v Praze a v období 1969–1971 absolvoval přípravné kurzy malby u ak. malíře Františka Nedvěda. V letech 1974–1980 pokračoval ve studiu na Akademii výtvarných umění v Praze, kde pracoval v ateliéru prof. Jiroudka. Příroda představuje pro Novotného hlavní zdroj inspirace, jeho vášní je sbírání brouků. Na svých cestách za brouky si vždy bere skicák, což se výrazně promítá do jeho tvorby.