Technika a rozměr:olej, plátno
85 x 130 cm
Značeno:značeno vpravo dole: Jaroslav Šetelík
Popis:Rozměrné reprezentativní dílo s motivem, který autor systematicky zdokonaloval a propracovával od r. 1907. Toto dílo pocházející z 20. let je již syntézou předešlých, je procítěné a prožité, na rozdíl od šablonovitých pozdějších pohledů na Prahu tohoto autora.
Vyvolávací cena: 120.000 Kč
Informace o autorovi:Malíř krajinář. Po studiu na pražské UMPRUM u prof. Lišky studoval na Akademii v.u. v Praze u prof. Ottenfelda. Po skončení studií se vydal na cesty po Evropě, a nakonec žil a tvořil ve Francii a Itálii. Maloval především pohledy na Prahu v různých podobách a náladách. V letech 1921-22 vytvořil na pozvání holandské vlády pohledy na holandská města. Na rozhraní 20. a 30. let vytváří mimo jiné soubor pražských akvarelů, jejichž soubornou výstavu měl v roce 1932 v Topičově salonu v Praze. Jeho dílo je velmi ceněno nejen u nás, ale i v zahraničí.