Liebscher Adolf (1857 - 1919) Kočka,
Pořadové číslo: 148
olej na závěsném talíři
průměr 30 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: A.Liebscher
Vyvolávací cena: 4.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 4.000 Kč
Významný autor 19. Století, nejvýznačnější člen pražské umělecké rodiny vytvářel nejrůznější náměty, ale oproti svému bratru Karlovi, jenž byl výlučně krajinářem, zvládal bravurně i portréty, figurální kompozice a rozměrné dekorativní nástěnné či nástropní malby, též sgrafita. Při svých cestách po Moravě a Slovensku si črtal skici tamního folklóru, krojových typů, podle kterých pak v ateliéru maloval perfektně vyvedené a realitě přesně odpovídající obrazy. Ty patří k jakési spojnici mezi okázalými výjevy Brožíkovými a impresívními plátny Úprkovými, přičemž se jim dosud nedostává pozornosti, již si nepochybně zaslouží. V Národní galerii je ostatně zastoupen právě obrazem Selské děvče z téže doby jako je tento obraz. V soutěži na výzdobu Národního divadla uspěl a vytvořil 8 lunet ve spojovací chodbě divadla. Provedl výmalby v kostele sv. Ludmily (Vinohrady), Gräbově vile, nástropní malbu ve velkém sále Národního domu na Vinohradech a řadu dalších veřejných i soukromých zakázek. Byl profesorem kreslení na ČVUT.