Technika a rozměr:olej, překližka
42,5 x 32 cm
Značeno:značeno na rubu: V.Sychra 35
Popis:Obraz byl do aukce získán z rozsáhlé sbírky významného pražského podnikatele.
Vyvolávací cena: 60.000 Kč
Informace o autorovi:Vystudoval um. průmyslovou školu (prof. Dítě), dále Akademii výtvarných umění (prof. Švabinský). Od r. 1933 samostatně vystavoval. Pobýval delší dobu v Paříži. Od r. 1946 profesorem Akademie výtvarných umění. Od Švabinského „speciálky“ udržuje umělecké a přátelské styky zejména s J. Kaplickým, V. Tittelbachem, M. Holým. Dobře si umělecky i lidsky rozumí s J. Bauchem. Jeho portréty (především ženské) jsou mistrovské, od 30. let je podoba malována intuitivně a plasticky a Sychra vše nesděluje svou malbou, ponechává místo pro fantazii a tajemství.