Blažíček Oldřich (1887 - 1953) Pivoňky, 1937
Pořadové číslo: 27
olej, plátno
90 x 100 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: O.Blažíček 37.
na rubu: štítky č. 57 Hlinsko 1972, č. 84 Jihlava 1974, č. 54 Karlovy Vary 1981, č. 138 Praha Obecní dům 1959, č. 157 Dům umění města Brna 1957, č. 12 a razítko Jednota umělců výtvarných v Praze 1938
na plátně rukou psané číslo 111.

Vystaveno:
1938 Oldřich Blažíček: Souborná výstava malířského díla, Obecní dům
1957 Oldřich Blažíček (1887-1953): Posmrtný a jubilejní soubor malířského díla, Dům umění města Brna
1959 Oldřich Blažíček, Obecní dům, Praha
1972 Oldřich Blažíček, Komorní divadlo, Hlinsko (Chrudim)
1974 Oldřich Blažíček 1887-1953: Výběr z životního díla, Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě
1981 Oldřich Blažíček /1887 - 1953/: Výběr z díla, Galerie umění Karlovy Vary
Publikováno a reprodukováno: A.Matějček-Oldřich Blažíček, Praha 1941, č. reprodukce 76
N.Blažíčková-Horová, Eliška Havlová-Oldřich Blažíček (1887-1953) Soupis díla, Academia, Galerie Kodl Praha 2019, číslo soupisu N208
Vyvolávací cena: 450.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 450.000 Kč
Autor studoval u prof. Dítěte a Maška na UMPRUM a na AVU u prof. Schwaigra, vykonal studijní cesty po Dalmácii a severní Itálii. Maluje především chrámové interiéry, krajiny a zátiší. Jeho krajiny vznikají především v jeho rodném Novoměstsku a v moravském Valašsku. Opět cestuje do Dalmácie a Itálie, odtud vnikají jeho obrazy s tamními motivy. Dále podniká cesty po Francii, Holandsku, Belgii a Bulharsku. V letech 1927 - 48 působí jako profesor malby na pražské ČVUT. Vystavoval od r. 1910, již na Podzimní výstavě 1912 s J.U.V. v Obecním domě vystavil soubor 39 obrazů, v r. 1913 na Štramberku (spolu s Lolkem, Obrovským , Štursou) soubor 49 obrazů. Obesílal výstavy doma a v zahraničí, nejvýznačnějších ocenění dosáhly jeho obrazy na výstavě v Paříži (1921) a na mezinárodních výstavách Carnegiho institutu ve Spojených státech. Jeho obrazy jsou zastoupeny ve význačných sbírkách umění.