Molnár Karol (1903 - 1981) Portrét,
Pořadové číslo: 210
olej, malířská lepenka
48 x 33 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: MK
Vyvolávací cena: 4.500 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 4.500 Kč
Studoval u prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii výtvarných umění v Praze (1930- 1932) a poté u prof. J. Obrovského na pražské AVU (1932- 1938), 1938 získal stipendijní pobyt v Paříži u Františka Kupky. Do Francie se opakovaně vracel. Za 2. světové války vstoupil do čs. vojenské jednotky ve Francii a Anglii, kde nadále tvořil. Maloval krajiny z okolí Prahy, ženské akty, motivy z Francie a zátiší. Abstraktní tvorba, ke které se dostal prostřednictvím svého učitele a přítele Františka Kupky tvoří důležitou část jeho tvorby.