Böhm Gustav (1885 - 1974) Kytice,
Pořadové číslo: 23
olej, lepenka
69,5 x 49,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: G.Böhm
Vyvolávací cena: 4.500 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 4.500 Kč
Narozen v Jindřichově Hradci, působil v Brně. Studoval na Akademii v.u. ve Vídni. Protože před I. světovou válkou hodně cestoval a během ní byl internován v Paříži, byl členem Wiener Künstlerhaus (od r. 1928) a v meziválečné době opět většinu času trávil v zahraničí, jsou jeho díla celkem neznámá. V roce 1938 se mu podařilo opustit středoevropský prostor i s celou svou tvorbou. Zřejmě si tím zachránil život, jelikož měl židovský původ.