Schneiderka Ludvík (1903 - 1980) Bodláky,
Pořadové číslo: 297
olej, lepenka
26,5 x 19,5 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: Schneiderka Ludvík
Vyvolávací cena: 2.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 2.000 Kč
Ludvík Schneiderka se narodil poblíž Valašského Meziříčí a stejně jako jeho starší bratři, Alois a Josef, projevoval od mládí výtvarné nadání. V letech 1912-1915 žil s rodinou ve Vídni, kde navštěvoval českou školu a gymnázium s německým vyučovacím jazykem. Po návratu do Holešova studoval malbu ve Vídni u profesora Aleksandra Sochaczewského a na vídeňské malířské akademii. V roce 1922 získal stipendium italské vlády a studoval v Římě. Po nástupu fašismu se v roce 1923 vrátil do Prahy a mezi lety 1924 a 1926 studoval na Malířské akademii u profesora Vojtěcha Hynaise. Poté podnikl studijní cesty po Evropě. Zabýval se figurální malbou, zobrazoval venkov, zanikající lidovou architekturu a portréty. Inspiraci čerpal z Rusavy, Hostýnských vrchů a historické Prahy. Byl členem uměleckých spolků Aleš, Blok a Sdružení výtvarných umělců moravských.