Fitz Leo (1901 - ?) Na pastvě, 1939
Pořadové číslo: 31
olej, plátno
32 x 38,5 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: Leo Fitz 39
Vyvolávací cena: 9.500 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 9.500 Kč
Narozen v Lipníku nad Bečvou, v letech 1921-24 studoval na Akademii v.u. ve Vídni a poté na Akademii v.u. v Praze u prof. Thieleho. Byl členem spolku Mährischer Kunstverein a Scholle. Tvořil krajiny, kde mu inspirací byl jeho rodný kraj a pobřeží Jaderského moře, dále se zabýval zátiším, maloval květina a vytvořil řadu portrétů. Jeho díla získala řadu ocenění. Kromě soukromých sbírek se jeho díla nacházejí např v Moravské galerii v Brně a v Židovském museu v Praze.