Technika a rozměr:olej, plátno
65,5 x 95,5 cm
Informace o autorovi:Slavný malíř, narozený (ve francouzské rodině) v Káhiře. Žil střídavě ve Francii a severní Africe. Otec byl vysokým úředníkem. H.E. Rousseau začal svoji dráhu jako ilustrátor, odešel studovat malířství do Paříže (Ecole des Beaux-Arts) ke slavnému malíři orientu Jean-Leonovi Gerome. Rousseaův styl - postimpresionistický, jeho cit pro barvu a zejména schopnost zasadit figuru do krajiny z něj učinily jednoho z nejslavnějších a nejvyhledávanějších malířů počátku 20. století. Většinou maluje Araby, příslušníky vznešených rodů, koně, lovecké scény. Bývá nazýván pokračovatelem Eugena Delacroix. Jeho obrazy dosahují na světových trzích i částky nad 100.000 EUR.