Technika a rozměr:akvarel, papír
53,5 x 42,5 cm
Značeno:značeno vpravo dole: Viktor Frank Torbole 1931
Vyvolávací cena: 5.000 Kč
Informace o autorovi:Česko německý malíř, narozený v Krásně nad Bečvou. Studoval na Německé vysoké škole technické v Praze v malířské třídě. Absolvoval také soukromé studium u Augustina Mervarta. Byl zakládajícím členem ostravského Kunstringu, se kterým rovněž vystavoval, dále vystavoval na kolektivních výstavách pořádaných spolkem Mährischen Kunstverien. Ve své tvorbě se vedle olejomalby věnoval technice akvarelu. Jeho častými náměty byly ostravské scenérie.