Technika a rozměr:olej, plátno
55,5 x 68,5 cm
Značeno:značeno vlevo dole: Karel Gabriel 37
na rubu autorský štítek a razítko vystaveno v Obecním Domě
Popis:Vystaveno: 1938, Praha, Obecní dům
Vyvolávací cena: 4.500 Kč
Informace o autorovi:Malíř, grafik a pedagog. Studoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze a Ukrajinskou Akademii. Vyučoval grafické techniky na um.prům.škole v Praze. V roce 1944 mu byla udělena Purkyňova cena. Ve svém díle zobrazoval především pražské motivy. Zastoupen mimo jiné ve sbírkách ZG v Plzni, GVU v K. Varech, Galerii České Spořitelny.