Liesler Josef (1912 - 2005) Menhiry našich dnů, 1985
Pořadové číslo: 150
barevná litografie, papír
24 x 29 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Liesler 85.; vlevo dole: 120/145
Paspartováno a zaskleno.
Vyvolávací cena: 3.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 3.000 Kč
Malíř, grafik a ilustrátor. Studoval u prof. Blažíčka a boudy na ČVUT. Věnoval se malbě, volné a užité grafice, tvořil plakáty, ilustrace, mozaiky, poštovní známky …. V popředí jeho tvorby je ovšem figurativní malba, inspirovaná často literárními, divadelním nebo hudebními náměty. Jeho osobitý surrealismus jej provázel zejména na počátku tvorby (40. léta) a později na sklonku tvorby. Působil jako člen skupiny Sedm v říjnu (1938-41), 1942-48 SVU Mánes, 1945 SČUG Hollar, 1958 člen Skupiny 58, později Radar. Byl rovněž členem Královské belgické akademie a nositelem světových i našich cen a uznání v oboru umělecké poštovní známky. Za jednu ze svých poštovních známek (Hydrologická dekáda) také získal cenu UNESCO pro nejkrásnější známku roku.