Aukce se koná 23.05.2018 v 17:30 hod. v sálech Velkopřevorského paláce. Předaukční výstava v Galerii Pictura, Na Zderaze 6, Praha 2, od 16. do 23.05.2018 10-18 hod.

v aktuální aukci
v aktuální aukci

Aukce se koná 23.05.2018 v 17:30 hod. v sálech Velkopřevorského paláce.

Předaukční výstava v Galerii Pictura, Na Zderaze 6, Praha 2, od 16. do 23.05.2018 10-18 hod.

Pták ohnivák
Položka č.: 100b.
Autor: Jan Koblasa (1932 - 2017)
Název díla: Pták ohnivák, 1995
Technika a rozměr: dřevo, v. 44 cm, š. 72 cm, h. 40 cm

Popis: Dílo bylo získáno přímo od autora.
Vyvolávací cena: 160.000 Kč (5.714 €)

Dívka v kavárně u okna
Položka č.: 101.
Autor: Josef Šíma (1891 - 1971)
Název díla: Dívka v kavárně u okna, 1926
Technika a rozměr: tuš, akvarel, papír, s.p. 24,5 x 20,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Šíma 1926
Vyvolávací cena: 55.000 Kč (1.964 €)

Moje tři ženy a dítě
Položka č.: 102.
Autor: Ernerst Neuschul (1895 - 1968)
Název díla: Moje tři ženy a dítě, (30. léta)
Technika a rozměr: olej, plátno, 100 x 81 cm
Značeno: značeno vpravo dole: ENeuschul
Na rubu nápi...

Vyvolávací cena: 300.000 Kč (10.714 €)

Slepá
Položka č.: 103.
Autor: Augustin Ságner (1891 - 1946)
Název díla: Slepá, (30. léta)
Technika a rozměr: olej, plátno
, 81 x 54 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Ságner
na rubu autorsk...
Vyvolávací cena: 60.000 Kč (2.143 €)

Vltava u Tróje
Položka č.: 104.
Autor: Josef Procházka (1909 - 1984)
Název díla: Vltava u Tróje
Technika a rozměr: olej, plátno, 70 x 100,5 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Jos. Procházka
na rubu ...
Vyvolávací cena: 33.000 Kč (1.179 €)

Stará Libeň
Položka č.: 105.
Autor: Emanuel Famíra (1900 - 1970)
Název díla: Stará Libeň, 1944
Technika a rozměr: olej, plátno, 26,5 x 59,5
Značeno: značeno vlevo nahoře: 44 Famíra
Vyvolávací cena: 20.000 Kč (714 €)

Baletky ve zkušebně ND na Anenském náměstí
Položka č.: 106.
Autor: Miroslava Vrbová - Štefková (1909 - 1991)
Název díla: Baletky ve zkušebně ND na Anenském náměstí
Technika a rozměr: olej, sololit, 49,5 x 40 cm
Značeno: značeno vlevo dole: M Vrbová

Vyvolávací cena: 28.000 Kč (1.000 €)

Malíř a model
Položka č.: 107.
Autor: Oscar Dominguez (1906 - 1957)
Název díla: Malíř a model, 1951
Technika a rozměr: olej, plátno, 64 x 46 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Dominguez
Publikováno:...
Vyvolávací cena: 1.100.000 Kč (39.286 €)

Abstraktní kompozice
Položka č.: 108.
Autor: Jaroslav Veris Zamazal (1900 - 1983)
Název díla: Abstraktní kompozice, 1969
Technika a rozměr: olej, lepenka, s.v.: 56 x 40 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Veris 69

Vyvolávací cena: 22.000 Kč (786 €)

Zátiší s mísou
Položka č.: 109.
Autor: František Vobecký (1902 - 1991)
Název díla: Zátiší s mísou
Technika a rozměr: kvaš, lepenka, 30,5 x 44,5 cm
Značeno: na rubu pozůstalostní razítko

Vyvolávací cena: 12.000 Kč (429 €)

Velký trumf
Položka č.: 110.
Autor: Jiří Kolář (1914 - 2002)
Název díla: Velký trumf, 1965
Technika a rozměr: koláž, asambláž, karton, 29,5 x 21 cm
Značeno: značeno vpravo dole: JK 65

Vyvolávací cena: 50.000 Kč (1.786 €)

Krajina se žlutým mrakem
Položka č.: 111.
Autor: Ota Janeček (1919 - 1996)
Název díla: Krajina se žlutým mrakem, 1967
Technika a rozměr: art protis, 149 x 106 cm
Značeno: značeno na rubu : Ota Janeček
na rubu štíte...

Vyvolávací cena: 35.000 Kč (1.250 €)

Hudební zátiší I
Položka č.: 112.
Autor: Ladislav Zívr (1909 - 1980)
Název díla: Hudební zátiší I, 1967
Technika a rozměr: patinovaná sádra, 6 x 23,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Zívr 1967

Vyvolávací cena: 9.000 Kč (321 €)

Hudební zátiší II
Položka č.: 113.
Název díla: Hudební zátiší II, 1967

Seneca
Položka č.: 114.
Autor: neznámý italský autor
Název díla: Seneca
Technika a rozměr: pálená hlína, v. 34,5 cm, s podstavcem 49 cm

 Bez názvu
Položka č.: 115.
Autor: Antonín Málek (1937)
Název díla: Bez názvu, 1970
Technika a rozměr: kombinovaná technika, karton, 40 x 28 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Málek VIII 70

 Skica k portrétu, který nebyl nikdy namalován
Položka č.: 116.
Autor: Antonín Málek (1937)
Název díla: Skica k portrétu, který nebyl nikdy namalován, 1980
Technika a rozměr: tuš, běloba, karton, 28 x 19,5 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Málek 1980
Vyvolávací cena: 8.000 Kč (286 €)

Zátiší s ovocem a pohárem
Položka č.: 117.
Autor: Václav Menčík (1926)
Název díla: Zátiší s ovocem a pohárem, 1943
Technika a rozměr: tempera, karton, s.p.: 25 x 39 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Menčík 28.IX. 43

Středozemní moře
Položka č.: 118.
Autor: Kamil Lhoták (1912 - 1990)
Název díla: Středozemní moře, (1989)
Technika a rozměr: litografie, papír, 48 x 59 cm

Vyvolávací cena: 16.000 Kč (571 €)

Ulice
Položka č.: 119.
Autor: Jiří Balcar (1929 - 1968)
Název díla: Ulice, (50. léta)
Technika a rozměr: tuš, akvarel, papír, 51,5 x 41 cm

Vyvolávací cena: 25.000 Kč (893 €)

Větévky
Položka č.: 120.
Autor: Jaroslav Paur (1918 - 1987)
Název díla: Větévky, 1959
Technika a rozměr: olej, plátno, 73 x 54 cm
Značeno: značeno vpravo dole: J. Paur 59;
na rubu št...

Vyvolávací cena: 45.000 Kč (1.607 €)

Vesnice u rybníka
Položka č.: 121.
Název díla: Vesnice u rybníka, 1955
Technika a rozměr: olej, lepenka, s.p. 25,5 x 32 cm
Značeno: značeno vpravo dole: J.Paur 55

Noční ulice
Položka č.: 122.
Autor: František Hudeček (1909 - 1990)
Název díla: Noční ulice, 1943
Technika a rozměr: pastel tempera, karton, 32 x 24 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Fr. Hudeček 43

Květina
Položka č.: 123.
Název díla: Květina, 1980
Technika a rozměr: tuš, akvarel, karton, s.p. 44 x 30 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Zívr 1980 3.V.

Zátiší s mísou obložených chlebíčků
Položka č.: 124.
Autor: Čeněk Pražák (1914 - 1996)
Název díla: Zátiší s mísou obložených chlebíčků, 1958
Technika a rozměr: olejová tempera, lepenka, 61 x 70 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Č. Pražák 58
na rubu au...

Vyvolávací cena: 18.000 Kč (643 €)

Kuchyňské zátiší
Položka č.: 125.
Autor: Eva Burešová (1922)
Název díla: Kuchyňské zátiší, 1954
Technika a rozměr: olej, lepenka, 106 x 73 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Eva Burešová 54
na rub...

Stůl
Položka č.: 126.
Autor: Jiří John (1923 - 1972)
Název díla: Stůl, (1959)
Technika a rozměr: olej, plátno, 96,5 x 64 cm
Značeno: značeno vpravo dole: J.John
na rubu štítek:...
Vyvolávací cena: 1.000.000 Kč (35.714 €)

Džbán a citron
Položka č.: 127.
Autor: Josef Hron (1915 - 2006)
Název díla: Džbán a citron
Technika a rozměr: olej, plátno, 79 x 67 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Jos.Hron

Vyvolávací cena: 15.000 Kč (536 €)

Etudy
Položka č.: 128.
Název díla: Etudy
Technika a rozměr: olej, lepenka, 50 x 37 cm

Zátiší s loutnou
Položka č.: 129.
Autor: Andrej Bělocvětov (1923 - 1997)
Název díla: Zátiší s loutnou, 1944
Technika a rozměr: olej, plátno na lepence, 50 x 68 cm
Značeno: značeno vpravo nahoře: Milenco 44

Obraz
Položka č.: 130.
Autor: Jaroslav Vožniak (1933 - 2005)
Název díla: Obraz, 1993
Technika a rozměr: lité laky, sololit, 24 x 42 cm
Značeno: značeno na rubu: j vožniak 1993 a číslo 21

Černá kočka
Položka č.: 131.
Autor: Bohuslav Reynek (1892 - 1971)
Název díla: Černá kočka
Technika a rozměr: suchá jehla, monotyp, papír, 12,5 x 8,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Reynek

Vyvolávací cena: 75.000 Kč (2.679 €)

Ukřižovaný
Položka č.: 132.
Název díla: Ukřižovaný
Technika a rozměr: suchá jehla, monotyp, papír, 16 x 13,5 cm

Hlava
Položka č.: 133.
Autor: Václav Tikal (1906 - 1965)
Název díla: Hlava, 1958
Technika a rozměr: tempera, karton, 37 x 27 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Tikal 58
Vyvolávací cena: 62.000 Kč (2.214 €)

Opuštěné stroje
Položka č.: 134.
Autor: Adriena Šimotová (1926 - 2014)
Název díla: Opuštěné stroje, 1964
Technika a rozměr: olej, deska, 71,5 x 62,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: A.Šimotová 64
na rubu ...
Vyvolávací cena: 500.000 Kč (17.857 €)

Generál Václav Vratislav z Vratislavi von Houdek
Položka č.: 135.
Autor: Josef Hlinomaz (1914 - 1978)
Název díla: Generál Václav Vratislav z Vratislavi von Houdek
Technika a rozměr: kombinovaná technika, papír na kartonu, 29 x 21 cm

Vyvolávací cena: 10.000 Kč (357 €)

Babka
Položka č.: 136.
Autor: Michal Gabriel (1960)
Název díla: Babka, 2004
Technika a rozměr: bronz, v. 9,5 cm
Značeno: značeno: Gabriel 2004

Abstraktní kompozice
Položka č.: 137.
Název díla: Abstraktní kompozice
Technika a rozměr: tužka, akvarel, papír, 24,5 x 36 cm
Značeno: značeno vlevo nahoře: Bělocvětov;
na rubu: ...

V parku
Položka č.: 138.
Název díla: V parku
Technika a rozměr: tuš, pastel, papír, 21 x 29 cm
Značeno: značeno vlevo nahoře: Bělocvětov

Vyvolávací cena: 6.000 Kč (214 €)

Hlava
Položka č.: 139.
Autor: Zdeněk Sklenář (1910 - 1986)
Název díla: Hlava
Technika a rozměr: litografie, papír, 15,5 x 10,5 cm
Značeno: značeno dole uprostřed. Sklenář

Vyvolávací cena: 5.000 Kč (179 €)

Zimní kytice
Položka č.: 140.
Autor: Vilém Plocek (1905 - 2001)
Název díla: Zimní kytice, 1976
Technika a rozměr: tempera, karton, s.p.: 47,5 x 37 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Vilém Plocek 1976
na r...

Krajina
Položka č.: 141.
Autor: Václav Hejna (1914 - 1985)
Název díla: Krajina
Technika a rozměr: olej, karton, s.p.: 28,5 x 44 cm
Značeno: značeno vpravo nahoře: VHejma

Člověk
Položka č.: 142.
Autor: Libor Wagner (1933 - 1993)
Název díla: Člověk, (60. léta)
Technika a rozměr: kov, v. 53 cm
Značeno: neznačeno,

Kompozice
Položka č.: 143.
Autor: Eduard Ovčáček (1933)
Název díla: Kompozice, 1996
Technika a rozměr: sítotisk, papír, 56 x 41 cm
Značeno: značeno dole uprostřed. E. Ovčáček 96 14/30

Vyvolávací cena: 2.000 Kč (71 €)

Abstraktní kompozice
Položka č.: 144.
Autor: Josef Lehoučka (1923 - 1999)
Název díla: Abstraktní kompozice, (1964)
Technika a rozměr: olej, plátno, 125 x 115 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Lehoučka
na rubu: 1964...
Vyvolávací cena: 90.000 Kč (3.214 €)

Studie přírody
Položka č.: 145.
Název díla: Studie přírody, 1950
Technika a rozměr: tužka, papír, 22,5 x 31 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Tikal 50
Vyvolávací cena: 14.500 Kč (518 €)

Paříž
Položka č.: 146.
Autor: Václav Rožánek (1913 - 1994)
Název díla: Paříž
Technika a rozměr: kvaš, papír, s.p. 28,5 x 19 cm
Značeno: značeno na rubu: V Rožánek

Vyvolávací cena: 6.800 Kč (243 €)

Amor
Položka č.: 147.
Název díla: Amor, 1979
Technika a rozměr: litografie, papír, 30,5 x 19 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Kamil Lhoták 79
vlevo ...

Objekt
Položka č.: 148.
Autor: Vladimír Janoušek (1922 - 1986)
Název díla: Objekt, 1964
Technika a rozměr: tuš, karton, 30 x 42,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Vladimír Janoušek
dole...

Začátek a Konec (Diptych)
Položka č.: 149.
Autor: Olbram Zoubek (1926 - 2017)
Název díla: Začátek a Konec (Diptych), (1990)
Technika a rozměr: olovo, 19,5 x 14,5 cm (2x)
Značeno: značeno na rubu: O.Zoubek

piktogram piktogram piktogram piktogram
3
piktogram piktogram
3
piktogram piktogram

Stanislav Doležal
Katedrála sv. Víta
Katedrála sv. Víta
Cena: 10.000,-
Antonín Málek
Vzpomínky
Vzpomínky
Cena: 2.500,-
František Muzika
Karikatura nakladatele V. Petra
Cena: 4.000,-
Max Švabinský
Univerzita Karlova
Univerzita Karlova
Cena: 4.000,-