Aukce se koná 23.05.2018 v 17:30 hod. v sálech Velkopřevorského paláce. Předaukční výstava v Galerii Pictura, Na Zderaze 6, Praha 2, od 16. do 23.05.2018 10-18 hod.

v aktuální aukci
v aktuální aukci

Aukce se koná 23.05.2018 v 17:30 hod. v sálech Velkopřevorského paláce.

Předaukční výstava v Galerii Pictura, Na Zderaze 6, Praha 2, od 16. do 23.05.2018 10-18 hod.

Z Podřipska
Položka č.: 51.
Autor: František Kaván (1866 - 1941)
Název díla: Z Podřipska, (20.-30.léta)
Technika a rozměr: olej, lepenka, 45 x 60 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Kaván Z Podřipska
Konzu...
Vyvolávací cena: 95.000 Kč (3.393 €)

Zima
Položka č.: 52.
Autor: Gustav Macoun (1892 - 1934)
Název díla: Zima, ( kolem r. 1925)
Technika a rozměr: olej, plátno, 61,5 x 85 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Gustav Macoun
Konzultov...

Vyvolávací cena: 35.000 Kč (1.250 €)

Domy v Komiže
Položka č.: 53.
Autor: Vilém Kafka (1887 - 1972)
Název díla: Domy v Komiže, 1936
Technika a rozměr: olej, plátno, 32 x 40 cm
Značeno: značeno vpravo dole: V.Kafka 36
na rubu náp...

Vyvolávací cena: 9.000 Kč (321 €)

Horská krajina
Položka č.: 54.
Autor: František Pečinka (1869 - 1917)
Název díla: Horská krajina
Technika a rozměr: olej, mal. lepenka, 32,5 x 45 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Pečinka
Vyvolávací cena: 45.000 Kč (1.607 €)

Podzimní krajina
Položka č.: 55.
Autor: Josef Jambor (1887 - 1964)
Název díla: Podzimní krajina, 1951
Technika a rozměr: olej, karton, s.p.: 13,5 x 20 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Jambor 1951
Konzultován...

Vyvolávací cena: 20.000 Kč (714 €)

Letní den
Položka č.: 56.
Autor: Karel Langer (1878 - 1947)
Název díla: Letní den, (kolem r. 1910)
Technika a rozměr: olej, lepenka, 30,5 x 35 cm
Značeno: značeno vpravo dole: K. Langer
Konzultováno...

Vyvolávací cena: 24.000 Kč (857 €)

Kameničky navečer
Položka č.: 57.
Autor: Bohuslav Dvořák (1867 - 1951)
Název díla: Kameničky navečer, (1903-06)
Technika a rozměr: olej, plátno na lepence, 19 x 25,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: B. Dvořák
Vyvolávací cena: 10.000 Kč (357 €)

U rybníka
Položka č.: 58.
Autor: Stanislav Hudeček (1872 - 1947)
Název díla: U rybníka
Technika a rozměr: olej, plátno, 45 x 66,5 cm
Značeno: značeno vlevo dole: St.Hudeček

Vyvolávací cena: 12.000 Kč (429 €)

 Úroda I
Položka č.: 59.
Autor: Mary Duras (1898 - 1982)
Název díla: Úroda I, 1926
Technika a rozměr: originální patinovaná sádra, v. 26 cm
Značeno: značeno na plintě
Vyvolávací cena: 100.000 Kč (3.571 €)

Koupání
Položka č.: 60.
Autor: František Daněk - Sedláček (1892 - 1974)
Název díla: Koupání, (kolem roku 1915)
Technika a rozměr: olej, lepenka, 50 x 64 cm
Značeno: značeno vpravo dole : F. D. Sedláček
Popis: Konzultováno s PhDr. Mgr. M. Zachařem.
Vyvolávací cena: 14.000 Kč (500 €)

Zimní krajina s potokem
Položka č.: 61.
Autor: Alois Kalvoda (1875 - 1934)
Název díla: Zimní krajina s potokem, (kolem roku 1920)
Technika a rozměr: olej, karton na lepence, 50 x 67 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Al.Kalvoda
Popis: Konzultováno s PhDr. M. Zachařem.

Benátky
Položka č.: 62.
Autor: Václav Kozák (1889 - 1969)
Název díla: Benátky, (20. léta)
Technika a rozměr: olej, lepenka, 44,5 x 34 cm
Značeno: značeno vpravo dole: V. Kozák

Praha, 2 obrazy
Položka č.: 63.
Autor: Stanislav Ježek (1904 - 2001)
Název díla: Praha, 2 obrazy, 1922
Technika a rozměr: kombinovaná technika, karton, s.p.: 37 x 24 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Ježek St. 22

Vyvolávací cena: 5.000 Kč (179 €)

Z údolí Libuňky
Položka č.: 64.
Název díla: Z údolí Libuňky, (kolem r. 1923)
Technika a rozměr: olej, lepenka, 39 x 51 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Kaván Z údolí Libuňky
K...

Vyvolávací cena: 49.000 Kč (1.750 €)

V lese
Položka č.: 65.
Autor: Ota Bubeníček (1871 - 1962)
Název díla: V lese, (kolem r. 1915)
Technika a rozměr: olej, lepenka, 27,5 x 35,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole. O. Bubeníček
Konzultov...

Vyvolávací cena: 18.000 Kč (643 €)

Trh na Staroměstském náměstí
Položka č.: 66.
Autor: Jaromír Stretti - Zamponi (1882 - 1959)
Název díla: Trh na Staroměstském náměstí
Technika a rozměr: akvatinta, papír, 35,5 x 31,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: J. Stretti Zamponi

Vyvolávací cena: 6.000 Kč (214 €)

Vysoká jízda
Položka č.: 67.
Autor: Walther Klemm (1883 - 1957)
Název díla: Vysoká jízda
Technika a rozměr: kombinovaná technika, papír, 67 x 49 cm
Značeno: značeno vpravo dole VKlemm

Krajina
Položka č.: 68.
Autor: Rudolf Kremlička (1886 - 1932)
Název díla: Krajina, 1926
Technika a rozměr: tuš, papír, s.p.: 27,5 x 39,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: RKremlička 1926

Vyvolávací cena: 33.000 Kč (1.179 €)

Tempo (Hispano-Suiza)
Položka č.: 69.
Autor: Vilém Kreibich (1884 - 1955)
Název díla: Tempo (Hispano-Suiza), 1913
Technika a rozměr: olejová tempera, karton, 40,5 x 57 cm
Značeno: značeno vpravo dole Kreibich 13
na rubu: čí...
Vyvolávací cena: 70.000 Kč (2.500 €)

Koncert
Položka č.: 70.
Autor: Otto Gutfreund (1889 - 1927)
Název díla: Koncert, (1912-1913)
Technika a rozměr: originální autorská patinovaná sádra na dřevěné desce, 45 x 66 cm

Vyvolávací cena: 150.000 Kč (5.357 €)

Lesní tůň
Položka č.: 71.
Autor: Roman Havelka (1877 - 1950)
Název díla: Lesní tůň, (kolem r. 1912)
Technika a rozměr: olej,lepenka, 26,5 x 40 cm
Značeno: značeno vlevo dole: R.Havelka
Konzultováno ...

Jugoslávie
Položka č.: 72.
Autor: Pavel Maur (1914 - 1989)
Název díla: Jugoslávie, 1948
Technika a rozměr: olej, plátno, 45 x 60 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Maur 48
na rubu štítek...

Vyvolávací cena: 7.000 Kč (250 €)

Les
Položka č.: 73.
Název díla: Les, (kolem r. 1930)
Technika a rozměr: olej, lepenka, 36 x 44 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Rom. Havelka
Konzultov...

Vyvolávací cena: 22.000 Kč (786 €)

Podzimní den v Příbrami
Položka č.: 74.
Autor: Karel Schadt (1888 - 1955)
Název díla: Podzimní den v Příbrami
Technika a rozměr: olej, mal. lepenka, 50 x 64 cm
Značeno: značeno vpravo dole: K. Schadt
na rubu potv...

Vyvolávací cena: 15.000 Kč (536 €)

Hráči (šachu)
Položka č.: 75.
Autor: Emil Filla (1882 - 1953)
Název díla: Hráči (šachu), (1908)
Technika a rozměr: olej, plátno, 71 x 83 cm
Vyvolávací cena: 14.500.000 Kč (517.857 €)

Zátiší s jablky
Položka č.: 76.
Autor: Linka Procházková- Scheithauerová (1884 - 1960)
Název díla: Zátiší s jablky, (kolem r. 1918)
Technika a rozměr: olej, plátno na lepence, 32,5 x 41 cm
Značeno: značeno vpravo dole, zbytek signatury: Lin. Pro

Vyvolávací cena: 28.000 Kč (1.000 €)

Luční kytice
Položka č.: 77.
Autor: Karel Karas (1892 - 1969)
Název díla: Luční kytice
Technika a rozměr: olej, lepenka, 68 x 48 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Karas

Vyvolávací cena: 8.000 Kč (286 €)

Počátek podzimu
Položka č.: 78.
Autor: František Líbal (1896 - 1974)
Název díla: Počátek podzimu, 1947
Technika a rozměr: olej, lepenka, 19,5 x 23 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Fr. Líbal 47
na rubu š...

Na břehu Nilu
Položka č.: 79.
Autor: Alfons Leopold Mielich (1863 - 1929)
Název díla: Na břehu Nilu
Technika a rozměr: kvaš, pastel, papír na plátně, 50 x 75,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole:

Vyvolávací cena: 48.000 Kč (1.714 €)

Gdoule
Položka č.: 80.
Autor: Rudolf Bém (Vratislav Hlava) (1874 - 1955)
Název díla: Gdoule, 1951
Technika a rozměr: kombinovaná technika, lepenka, 35 x 45 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Vr. Hlava 1951

Na bylinách
Položka č.: 81.
Autor: Alois Arnegger (1879 - 1967)
Název díla: Na bylinách
Technika a rozměr: olej, plátno, 71,5 x 93 cm
Značeno: značeno vlevo dole: A.Arnegger

Lyžaři
Položka č.: 82.
Autor: Georg Gerlach (1874 - 1962)
Název díla: Lyžaři
Technika a rozměr: olej, plátno, 55,5 x 69 cm
Značeno: značeno vpravo dole: G.Gerlach

Z Balkánu
Položka č.: 83.
Autor: Ludvík Kuba (1863 - 1956)
Název díla: Z Balkánu, (kolem r. 1910)
Technika a rozměr: olej, lepenka, 60 x 39,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: L Kuba
Konzultováno s ...

Vyvolávací cena: 39.000 Kč (1.393 €)

Ve stáji
Položka č.: 84.
Autor: Svatopluk Máchal (1895 - 1947)
Název díla: Ve stáji
Technika a rozměr: olej, lepenka, 50 x 71 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Máchal

Před bouří
Položka č.: 85.
Autor: František Cína - Jelínek (1882 - 1964)
Název díla: Před bouří
Technika a rozměr: olej, lepenka, 37 x 53
Značeno: značeno vlevo dole: C. Jelínek
na rubu čísl...

Starozákonní motiv
Položka č.: 86.
Autor: Josef Hegenbarth (1884 - 1962)
Název díla: Starozákonní motiv
Technika a rozměr: olej, lepenka, 60 x 41 cm
Značeno: vlevo nahoře autorský nečitelný nápis

Vyvolávací cena: 160.000 Kč (5.714 €)

Krajina s kostelem
Položka č.: 87.
Autor: Maurice Lévis (1860 - 1940)
Název díla: Krajina s kostelem
Technika a rozměr: olej, dřevěná deska, 32 x 47 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Maurice Levis

V náladě
Položka č.: 88.
Autor: Jaromír Kunc (1900 - 1971)
Název díla: V náladě, 1933
Technika a rozměr: olej, plátno na lepence, 26 x 35 cm
Značeno: značeno vpravo dole: JarKunc 1933.
na rubu ...

Stojící akt
Položka č.: 89.
Autor: Karel Holan (1893 - 1953)
Název díla: Stojící akt, 1930
Technika a rozměr: olej, plátno, 73,5 x 50,5 cm
Značeno: značeno vlevo dole: K.Holan 30
Vyvolávací cena: 50.000 Kč (1.786 €)

Kytice
Položka č.: 90.
Autor: Bohumír Dvorský (1902 - 1976)
Název díla: Kytice, 1945
Technika a rozměr: tempera, akvarel, karton, 65 x 50 cm
Značeno: značeno dole uprostřed: Boh. Dvorský 1945

Tuhá zima
Položka č.: 91.
Autor: Gustav Porš (1888 - 1955)
Název díla: Tuhá zima
Technika a rozměr: olej, plátno, 81 x 91 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Porš G.
na rubu záruční...

Vyvolávací cena: 29.000 Kč (1.036 €)

Akt v interiéru
Položka č.: 92.
Autor: Emile Othon Friesz (1879 - 1949)
Název díla: Akt v interiéru, (20./30. léta)
Technika a rozměr: olej, plátno, 65 x 54 cm
Značeno: značeno vlevo dole: E Othon Friesz
na rubu ...
Vyvolávací cena: 480.000 Kč (17.143 €)

Český ráj
Položka č.: 93.
Autor: Arnošt Hofbauer (1869 - 1944)
Název díla: Český ráj
Technika a rozměr: olej, plátno na lepence, 40 x 29,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: H;
na rubu pozůstalost...

Žně
Položka č.: 94.
Autor: František Daněk Sedláček (1892 - 1974)
Název díla: Žně
Technika a rozměr: olej, plátno na lepence, 28,5 x 40,5 cm
Značeno: značeno vlevo dole: D.Sedláček

Letní krajina
Položka č.: 95.
Název díla: Letní krajina
Technika a rozměr: kombinovaná technika, lepenka, 26 x 38 cm
Značeno: značeno vpravo dole. Jar. Kunc

Vyvolávací cena: 4.000 Kč (143 €)

Krajina s vesnicí
Položka č.: 96.
Autor: Josef Procházka (1909 - 1984)
Název díla: Krajina s vesnicí
Technika a rozměr: olej, plátno, 80 x 120 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Jos. Procházka

Zátiší s vínem a kyticí
Položka č.: 97.
Název díla: Zátiší s vínem a kyticí
Značeno: značeno vlevo dole: Jos. Procházka
Vyvolávací cena: 55.000 Kč (1.964 €)

Kompozice
Položka č.: 98.
Autor: Frederico Kromka (1890 - 1942)
Název díla: Kompozice, (1920)
Technika a rozměr: kvaš, papír, 23 x 18 cm
Značeno: značeno vlevo dole: F.Kromka

Provazochodec
Položka č.: 99.
Autor: západoevropský malíř 20.století
Název díla: Provazochodec
Technika a rozměr: olej, plátno, 100 x 81 cm
Značeno: značeno vlevo dole nečitelně

Cirkus
Položka č.: 100.
Autor: Jaroslav Herbst (1887 - 1971)
Název díla: Cirkus, 1939
Technika a rozměr: olej, lepenka, 34 x 31 cm
Značeno: značeno vpravo dole: J. Herbst 39

Vyvolávací cena: 40.000 Kč (1.429 €)

piktogram piktogram piktogram piktogram
2
piktogram piktogram
2
piktogram piktogram

Michaela Lesařová Roubíčková
Zátiší s dýmkou
Zátiší s dýmkou
Cena: 500,-
Miroslav Kučera
Chalupa u Terčiny vsi
Chalupa u Terčiny vsi
Cena: 5.500,-
Max Švabinský
Univerzita Karlova
Univerzita Karlova
Cena: 4.000,-
Miroslav Kučera
Chalupa u rybníka
Chalupa u rybníka
Cena: 2.500,-