v aktuální aukci
v aktuální aukci

POAUKČNÍ PRODEJ - VYVOLÁVACÍ CENA + 22%

Vánoční zátiší
Položka č.: 1.
Autor: František Daněk - Sedláček (1892 - 1974)
Název díla: Vánoční zátiší
Technika a rozměr: kombinovaná technika, karton, 27 x 42 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Daněk - Sedláček
Popis: Konzultováno s PhDr. Mgr. M. Zachařem.
Vyvolávací cena: 5.000 Kč (179 €)

Praha
Položka č.: 4.
Autor: Viktor Stretti (1878 - 1957)
Název díla: Praha, 1946
Technika a rozměr: uhel, běloba, papír, s.p. 45 x 55,5 cm
Značeno: značeno dole uprostřed Viktor Stretti Praha 1946

Vyvolávací cena: 12.000 Kč (429 €)

Měsíční svit nad zátokou
Položka č.: 6.
Autor: evropský malíř počátku 19. století
Název díla: Měsíční svit nad zátokou, (po r. 1800)
Technika a rozměr: olej, plátno, 25,5 x 35,5 cm

Vyvolávací cena: 22.000 Kč (786 €)

Horská bystřina
Položka č.: 8.
Autor: Haushoferova škola
Název díla: Horská bystřina, (kolem roku 1860)
Technika a rozměr: olej, plátno, 55 x 68,5 cm

Vyvolávací cena: 40.000 Kč (1.429 €)

Portrét vídeňské nevěsty
Položka č.: 9.
Autor: Ludwig Beyfuss (1805 - 1850)
Název díla: Portrét vídeňské nevěsty, 1842
Technika a rozměr: olej, plátno, 79 x 63 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Ludwig Beyfus gemalt 1842

Zátiší s karafiáty a bonboniérou
Položka č.: 11.
Autor: Vojtěch Preissig (1873 - 1944)
Název díla: Zátiší s karafiáty a bonboniérou, (okolo r. 1900)
Technika a rozměr: barevný lept, akvatinta, papír, 39,5 x 24 cm
Značeno: značeno vpravo dole: V.Preissig
Vyvolávací cena: 70.000 Kč (2.500 €)

Jezero Chiemsee
Položka č.: 12.
Autor: Bedřich Havránek (1821 - 1899)
Název díla: Jezero Chiemsee, (1843-44)
Technika a rozměr: olej, karton, 18 x 23,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole značkou
Vyvolávací cena: 28.000 Kč (1.000 €)

Pařížanka v parku
Položka č.: 18.
Autor: Leo Kober (1876 - 1931)
Název díla: Pařížanka v parku, (kolem roku 1906)
Technika a rozměr: olej. tempera, lepenka, 29 x 25 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Kober Paris
na rubu št...
Popis: Vystaveno: Budapešť

Pohádkový motiv
Položka č.: 19.
Autor: František Horký (1879 - 1936)
Název díla: Pohádkový motiv, ( před r. 1907)
Technika a rozměr: kombinovaná technika, papír, 77 x 60 cm
Značeno: Konzultováno s PhDr. Mgr. M. Zachařem.

Zloději
Položka č.: 20.
Autor: Hanuš Schwaiger (1854 - 1912)
Název díla: Zloději, 1883
Technika a rozměr: kombinovaná technika, papír, s.p. 30 x 20,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: HS 1883

Vyvolávací cena: 18.000 Kč (643 €)

Poledne
Položka č.: 22.
Autor: Bohumír Dvorský (1902 - 1976)
Název díla: Poledne, (20.-30. léta)
Technika a rozměr: olej, plátno na lepence, 46,5 x 34,5 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Boh. Dvorský

Obraz z cyklu Jaro
Položka č.: 24.
Autor: Jan Preisler (1872 - 1918)
Název díla: Obraz z cyklu Jaro, 1907
Technika a rozměr: olej, plátno na lepence, 28 x 31 cm
Značeno: značeno vpravo dole: JP 07
přiložen: odborn...

Vyvolávací cena: 1.500.000 Kč (53.571 €)

Podzim
Položka č.: 25.
Autor: Antonín Hudeček (1872 - 1941)
Název díla: Podzim, (1910)
Technika a rozměr: olej, karton, 34 x 47 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Ant. Hudeček
Vyvolávací cena: 14.000 Kč (500 €)

Krajina
Položka č.: 26.
Název díla: Krajina, (1915)
Technika a rozměr: olej, karton, 50 x 66 cm

Vyvolávací cena: 20.000 Kč (714 €)

Poloakt ležící dívky
Položka č.: 30.
Autor: Emil Orlik (1870 - 1932)
Název díla: Poloakt ležící dívky, 1919
Technika a rozměr: olej, lepenka, 70 x 100 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Orlik 19
na rubu: olej...

Vyvolávací cena: 450.000 Kč (16.071 €)

Zákoutí z hamburského přístavu
Položka č.: 31.
Autor: Josef Král (1877 - 1914)
Název díla: Zákoutí z hamburského přístavu, (po roce 1910)
Technika a rozměr: olej, překližka, 27 x 37,5 cm
Značeno: značeno vlevo dole: J.Král

Tatry
Položka č.: 33.
Autor: Gustav Macoun (1892 - 1934)
Název díla: Tatry, (1915)
Technika a rozměr: olej, plátno, 64,5 x 68 cm
Značeno: značeno vlevo dole: G Macoun
na rubu razítk...
Vyvolávací cena: 55.000 Kč (1.964 €)

Ze Šumavy
Položka č.: 34.
Název díla: Ze Šumavy, (1925-26)
Technika a rozměr: olej, plátno, 85 x 115 cm
Značeno: značeno vlevo dole: G. Macoun
Vyvolávací cena: 60.000 Kč (2.143 €)

 V poledním slunci
Položka č.: 37.
Autor: Henri Roidot (1877 - 1960)
Název díla: V poledním slunci
Technika a rozměr: olej, dřevěná deska, 34 x 40 cm
Značeno: značeno vpravo dole: H. Roidot

Chalupa
Položka č.: 43.
Autor: Jaroslav Panuška (1872 - 1958)
Název díla: Chalupa
Značeno: značeno vpravo dole: Panuška-

Vyvolávací cena: 35.000 Kč (1.250 €)

Rybník u Těchobuze za Pacovem
Položka č.: 50.
Autor: Václav Šrámek (1877 - 1965)
Název díla: Rybník u Těchobuze za Pacovem
Technika a rozměr: olej, lepenka, 50 x 65 cm
Značeno: značeno vpravo dole V Šrámek

Vyvolávací cena: 10.000 Kč (357 €)

Lovečtí psi
Položka č.: 51.
Autor: František Xaver Naske (1884 - 1959)
Název díla: Lovečtí psi, 1929
Technika a rozměr: olej, lepenka, 44 x 29 cm
Značeno: značeno vlevo dole. F Naske 1929.

Vyvolávací cena: 8.000 Kč (286 €)

Lovecký pes
Položka č.: 52.
Autor: Josef Heimerl (1867 - 1918)
Název díla: Lovecký pes
Technika a rozměr: olej, dřevěná deska, 16 x 13 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Jos. Heimerl
na rubu r...

 Březový háj
Položka č.: 53.
Název díla: Březový háj, (kolem roku 1920)
Technika a rozměr: olej, plátno na desce, 78 x 64 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Boh. Dvorský

 Pražská periferie
Položka č.: 58.
Autor: Karel Holan (1893 - 1953)
Název díla: Pražská periferie, 1942
Technika a rozměr: olej, překližka, 33 x 41 cm
Značeno: značeno vpravo dole: K. Holan 42

Mexičan
Položka č.: 60.
Autor: Géza Szóbel (1905 - 1963)
Název díla: Mexičan
Technika a rozměr: kvaš, tempera, papír, s.p. 40 x 29,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Géza Szobel
na rubu po...

Klaun
Položka č.: 61.
Autor: Endre Nemes (Andrej Nemeš) (1909 - 1985)
Název díla: Klaun, 1953
Technika a rozměr: lakovaná tempera na sádrové desce, 44,5 x 50 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Endre Nemes 1953

Vyvolávací cena: 65.000 Kč (2.321 €)

Abstrakce
Položka č.: 66.
Autor: Bengt Lindström (1925 - 2008)
Název díla: Abstrakce, 1952
Technika a rozměr: olej, písek, karton, fixováno na sololitu, 22 x 37 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Bengt Lindström 1952

Alej v Bougival
Položka č.: 68.
Autor: Camille Bombois (1883 - 1970)
Název díla: Alej v Bougival, (1965)
Technika a rozměr: olej, plátno, 27 x 22 cm

Vyvolávací cena: 75.000 Kč (2.679 €)

Krajina
Položka č.: 69.
Autor: František Gross (1909 - 1985)
Název díla: Krajina, (50.-60. léta)
Technika a rozměr: olej, lepenka, 37 x 44,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: F. Gross
Popis: Dílo pochází z pozůstalosti autora.

Staré Město v Praze
Položka č.: 70.
Autor: Marko Čermák (1940)
Název díla: Staré Město v Praze, 1962
Technika a rozměr: olej, plátno, 49,5 x 65,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: M. Čermák 62

Záliv v Řecku
Položka č.: 71.
Autor: Kamil Linhart (1920 - 2006)
Název díla: Záliv v Řecku, 1960
Technika a rozměr: olej, plátno, 56 x 100 cm
Značeno: značeno vpravo dole: K. Linhart 60.
na rubu...

Vyvolávací cena: 25.000 Kč (893 €)

Půl holby heraldiky
Položka č.: 74.
Autor: Jiří Kolář (1914 - 2002)
Název díla: Půl holby heraldiky, 1965
Technika a rozměr: objekt s kolážemi, v. 30 cm
Značeno: značeno na spodu: J. Kolář 65 a text s názvem

Vyvolávací cena: 90.000 Kč (3.214 €)

Motýli
Položka č.: 75.
Název díla: Motýli
Technika a rozměr: sérigrafie, papír, 78.5 cm x 67.0 cm

Vyvolávací cena: 2.500 Kč (89 €)

Ahasverův Exodus
Položka č.: 77.
Název díla: Ahasverův Exodus, 1969
Technika a rozměr: asambláž, koláž, dřevo , 47,5 x 58 cm
Vyvolávací cena: 300.000 Kč (10.714 €)

Vegetace města II
Položka č.: 78.
Autor: Jan Smetana (1918 - 1998)
Název díla: Vegetace města II, 1965
Technika a rozměr: olej, plátno, 70 x 97,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Smetana 65
na rubu: Ja...

Vyvolávací cena: 140.000 Kč (5.000 €)

Obětina
Položka č.: 80.
Autor: Jan Koblasa (1932 - 2017)
Název díla: Obětina, 1959-60
Technika a rozměr: originální patinovaný beton na kovovém podstavci, d.64 cm

Kompozice
Položka č.: 82.
Autor: Radana Hamsíková Salmonová Podzemná (1941)
Název díla: Kompozice, 1966
Technika a rozměr: olej, laky, sololit, 55 x 37,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: R. Salmonová 66

Vyvolávací cena: 16.000 Kč (571 €)

Písmo
Položka č.: 83.
Název díla: Písmo, 1966

Hlava
Položka č.: 84.
Autor: Ota Janeček (1919 - 1996)
Název díla: Hlava
Technika a rozměr: olej, sololit, 45 x 56,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Janeček

Město v hlavě
Položka č.: 86.
Autor: Jaroslav Paur (1918 - 1987)
Název díla: Město v hlavě, 1985
Technika a rozměr: olej, plátno, 73 x 96 cm
Značeno: značeno vpravo dole: J Paur 85
na rubu: Měs...
Vyvolávací cena: 185.000 Kč (6.607 €)

Schoulená
Položka č.: 89.
Autor: Rudolf Němec (1936 - 2015)
Název díla: Schoulená, 1979
Technika a rozměr: olej, plátno, 40 x 45 cm
Značeno: značeno na rubu: Rudolf Němec Schoulená 1979

Letní krajina
Položka č.: 97.
Autor: Josef Jíra (1929 - 2005)
Název díla: Letní krajina, 1959
Technika a rozměr: olej, plátno, 40 x 50 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Josef Jíra 59
Vyvolávací cena: 38.000 Kč (1.357 €)

Sedící akt
Položka č.: 102.
Název díla: Sedící akt, 1964
Technika a rozměr: tuš, papír, s.p.: 59 x 43 cm
Značeno: značeno vpravo nahoře: Smetana 64.

Matka s děťátkem
Položka č.: 103.
Autor: Antonín Širůček (1913 - 1977)
Název díla: Matka s děťátkem, (70. léta)
Technika a rozměr: olej, plátno, 115 x 65 cm
Značeno: značeno vpravo dole: A.Širůček

Nevěsta
Položka č.: 104.
Autor: Jozef Kostka (1912 - 1996)
Název díla: Nevěsta
Technika a rozměr: pálená glazovaná hlína, v. bez podstavce 72,5 cm (s podstavcem 84 cm)
Značeno: značeno z boku: JK

Vyvolávací cena: 26.000 Kč (929 €)

Opice
Položka č.: 105.
Název díla: Opice
Technika a rozměr: pálená glazovaná hlína, v. 35 cm
Značeno: značeno z boku: K

Kouzelný roh XXVII
Položka č.: 107.
Autor: Max Ernst (1891 - 1976)
Název díla: Kouzelný roh XXVII, (1970)
Technika a rozměr: litografie, papír, 22,5 x 10 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Max Ernst
vlevo dole: ...

Abstraktní kompozice
Položka č.: 108.
Autor: Zbyněk Slavíček (1932 - 2012)
Název díla: Abstraktní kompozice, 1995
Technika a rozměr: olej, plátno, 100 x 100 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Z.S.
na rubu: Z. Slaví...

Oddyseus
Položka č.: 109.
Autor: Jan Bauch (1898 - 1995)
Název díla: Oddyseus, (1976)
Technika a rozměr: pálená hlína, glazura, v. 13 cm
Značeno: značeno zespodu: JB

Vyvolávací cena: 7.000 Kč (250 €)

piktogram piktogram
piktogram piktogram

neznačeno
Černošky
Černošky
Cena: 4.000,-
František Cína - Jelínek
Pohled k Třemšínu
Pohled k Třemšínu
Cena: 12.000,-
František Michl
Smolov
Smolov
Cena: 8.000,-
Neurčený autor
Lávka
Lávka
Cena: 3.600,-