Aukce se koná 23.05.2018 v 17:30 hod. v sálech Velkopřevorského paláce. Předaukční výstava v Galerii Pictura, Na Zderaze 6, Praha 2, od 16. do 23.05.2018 10-18 hod.

v aktuální aukci
v aktuální aukci

Aukce se koná 23.05.2018 v 17:30 hod. v sálech Velkopřevorského paláce.

Předaukční výstava v Galerii Pictura, Na Zderaze 6, Praha 2, od 16. do 23.05.2018 10-18 hod.

Kaplička
Položka č.: 1.
Autor: Bedřich Havránek (1821 - 1899)
Název díla: Kaplička
Technika a rozměr: tužka, papír, s.p.: 20,5 x 28,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: FH Dez. 849
vpravo dol...

Vyvolávací cena: 6.000 Kč (214 €)

Studie
Položka č.: 2.
Autor: Jan Preisler (1872 - 1918)
Název díla: Studie
Technika a rozměr: tužka, papír, 34 x 27 cm

Vyvolávací cena: 4.000 Kč (143 €)

Ruce
Položka č.: 3.
Autor: Josef Váchal (1884 - 1969)
Název díla: Ruce, (vydáno v roce 1943)
Technika a rozměr: dřevoryt, papír, 20 x 14,5 cm
Značeno: značeno v desce
Vyvolávací cena: 15.000 Kč (536 €)

U klavíru
Položka č.: 4.
Autor: Max Švabinský (1873 - 1962)
Název díla: U klavíru
Technika a rozměr: suchá jehla, papír, 10,5 x 9,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: M. Švabinský

Vyvolávací cena: 3.000 Kč (107 €)

Autoportrét
Položka č.: 5.
Název díla: Autoportrét, 1960
Technika a rozměr: litografie, papír, 24 x 17,5 cm

Vyvolávací cena: 1.200 Kč (43 €)

St.Tropez
Položka č.: 6.
Autor: Frieda Salvendy (1887 - 1968)
Název díla: St.Tropez, 1926
Technika a rozměr: akvarel, papír, s.p. 36 x 46 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Salvendy St.Tropez 1926

Vyvolávací cena: 5.000 Kč (179 €)

Pernštejn
Položka č.: 7.
Autor: Jaroslav Panuška (1872 - 1958)
Název díla: Pernštejn, (kolem r. 1910)
Technika a rozměr: kvaš, akvarel, tuš, papír, s.p. 20 x 14,5 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Panuška
Konzultováno s ...

Vyvolávací cena: 9.000 Kč (321 €)

Podzim
Položka č.: 8.
Autor: Václav Špála (1885 - 1946)
Název díla: Podzim, (1920)
Technika a rozměr: linoryt, papír, 16,5 x 11 cm
Značeno: značeno vpravo dole: V Špála

Vyvolávací cena: 8.000 Kč (286 €)

Dříví, uhlí
Položka č.: 9.
Autor: Pravoslav Kotík (1889 - 1970)
Název díla: Dříví, uhlí, 1923
Technika a rozměr: dřevoryt, papír, s.p.: 15,5 x 19,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: P. Kotík
vpravo dole v...

Vyvolávací cena: 1.000 Kč (36 €)

Antický motiv
Položka č.: 10.
Autor: Ludmila Jiřincová (1912 - 1994)
Název díla: Antický motiv
Technika a rozměr: lept, papír, 8 x 11,5 cm
Značeno: značeno dole uprostřed: L: Jiřincová

Žena
Položka č.: 11.
Autor: Vlastimil Zábranský (1936)
Název díla: Žena, 1990
Technika a rozměr: litografie, papír, 15 x 10,5 cm
Značeno: značeno dole uprostřed: Zábranský 1990
vlev...

Dvě ženy
Položka č.: 12.
Autor: František Tichý (1896 - 1961)
Název díla: Dvě ženy, 1946
Technika a rozměr: suchá jehla, papír, 23 x 11,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Tichý 46

Oči
Položka č.: 13.
Autor: Květa Válová (1922 - 1998)
Název díla: Oči
Technika a rozměr: lept, papír, 6 x 8,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: K. Válová

Tři figury
Položka č.: 14.
Název díla: Tři figury
Technika a rozměr: lept, papír, 28,5 x 19,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Květ. Válová

Vyvolávací cena: 2.000 Kč (71 €)

Postavy
Položka č.: 15.
Název díla: Postavy
Technika a rozměr: monotyp, papír, s.p. 33,5 x 26,5 cm

Zamyšlená
Položka č.: 16.
Autor: Ota Janeček (1919 - 1996)
Název díla: Zamyšlená, 1984
Technika a rozměr: suchá jehla, papír
, 23 x 15 cm
Značeno: vpravo dole : Ota Janeček 84, vlevo dole 7/55

Havran
Položka č.: 17.
Název díla: Havran
Technika a rozměr: suchá jehla, papír, 21 x 17,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Ota Janeček
vlevo dole...

Vyvolávací cena: 3.500 Kč (125 €)

Judita s hlavou Holofernovou
Položka č.: 18.
Autor: neznámý autor
Název díla: Judita s hlavou Holofernovou
Technika a rozměr: olej, plátno, rentoilováno, 76 x 92,5 cm

Vyvolávací cena: 28.000 Kč (1.000 €)

Ztroskotání
Položka č.: 19.
Autor: Středoevropský malíř 18 st.
Název díla: Ztroskotání
Technika a rozměr: olej, dřevěná deska, 18,5 x 14,5 cm

Vyvolávací cena: 80.000 Kč (2.857 €)

Hrad u jezera
Položka č.: 20.
Autor: James Stark (1794 - 1859)
Název díla: Hrad u jezera
Technika a rozměr: olej, plátno, 61 x 51 cm
Značeno: značeno vlevo dole: J: Stark

Vyvolávací cena: 35.000 Kč (1.250 €)

Piknik u jezera
Položka č.: 21.
Autor: Charles Francois De Lacroix - okruh (1700 - 1782)
Název díla: Piknik u jezera
Technika a rozměr: olej, plátno, rentoilováno, 84,5 x 99,5 cm

Vyvolávací cena: 48.000 Kč (1.714 €)

Dostaveníčko
Položka č.: 22.
Autor: Jacob Isaackszon Ruisdael - okruh (1629 - 1681)
Název díla: Dostaveníčko
Technika a rozměr: olej, plátno, 67,45 x 79,5 cm

Vyvolávací cena: 69.000 Kč (2.464 €)

Horská krajina
Položka č.: 23.
Autor: Alexander Calame - okruh (1810 - 1864)
Název díla: Horská krajina
Technika a rozměr: olej, plátno, rentoilováno, 71 x 92 cm

Vyvolávací cena: 45.000 Kč (1.607 €)

 Dívka při senoseči v Alpách
Položka č.: 24.
Autor: Adolf Schreiter von Schwarzenfeld (1854 - 1923)
Název díla: Dívka při senoseči v Alpách
Technika a rozměr: olej, plátno, 53 x 26,5 cm
Značeno: značeno vlevo dole: A.v.Schwarzenfeld

 Pradlena
Položka č.: 25.
Autor: Vojtěch Bartoněk (1859 - 1908)
Název díla: Pradlena
Technika a rozměr: tuš, karton, s.p.: 27,5 x 17,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: V. Bartoněk

Interiér
Položka č.: 26.
Autor: M. Berg
Název díla: Interiér, 1904
Technika a rozměr: olej, plátno, 71 x 85 cm
Značeno: značeno vpravo dole: M. Berg 1904
Vyvolávací cena: 30.000 Kč (1.071 €)

Babička
Položka č.: 27.
Autor: Hanuš Schwaiger (1854 - 1912)
Název díla: Babička
Technika a rozměr: uhel, pastel, papír, s.p.: 49,5 x 39 cm
Značeno: značeno vpravo dole monogramem: HŠ

Vyvolávací cena: 10.000 Kč (357 €)

Sant Wolfgang
Položka č.: 28.
Autor: Vilém Ströminger (1845 - 1901)
Název díla: Sant Wolfgang, 1877
Technika a rozměr: olej, plátno, 53 x 66 cm

Vyvolávací cena: 25.000 Kč (893 €)

Prodavači melounů
Položka č.: 29.
Autor: Emanuel Salomon Mirohorský z Friedbergu (1829 - 1908)
Název díla: Prodavači melounů, 1891
Technika a rozměr: olej, plátno, 61,5 x 63,5
Značeno: značeno vlevo dole: Friedberg 1891

Pařížanka
Položka č.: 30.
Autor: Luděk Marold (1865 - 1898)
Název díla: Pařížanka
Technika a rozměr: olej, plátno, 64 x 49 cm
Značeno: značeno vpravo dole: LM
Vyvolávací cena: 450.000 Kč (16.071 €)

Ranní toileta
Položka č.: 31.
Autor: Oskar Heller (1870 - 1938)
Název díla: Ranní toileta, (kolem r. 1900)
Technika a rozměr: olej, lepenka, 57 x 40 cm
Značeno: značeno vpravo nahoře: Osk. Heller.
Vyvolávací cena: 65.000 Kč (2.321 €)

Triumfální vjezd prince Eugena Savojského
Položka č.: 32.
Autor: Josef Navrátil (1798 - 1865)
Název díla: Triumfální vjezd prince Eugena Savojského
Technika a rozměr: kolorovaná kresba, papír, s.p. prům. 32 cm
Značeno: značeno vprav dole: Jos. Nawrátil

Studie k Hloupému Honzovi
Položka č.: 33.
Autor: Mikoláš Aleš (1852 - 1913)
Název díla: Studie k Hloupému Honzovi
Technika a rozměr: tužka, karton, s.p.: 28 x 19,5 cm

Vyvolávací cena: 7.000 Kč (250 €)

Lesní zákoutí s bystřinkou
Položka č.: 34.
Autor: Julius Mařák (1832 - 1899)
Název díla: Lesní zákoutí s bystřinkou
Technika a rozměr: olej, lepenka, 24 x 32 cm
Značeno: značeno vpravo dole: JM
Vyvolávací cena: 150.000 Kč (5.357 €)

Orientální tanec
Položka č.: 35.
Autor: Mariano Baquero (1838 - 1890)
Název díla: Orientální tanec, 1883
Technika a rozměr: kombinovaná technika, papír, 91 x 57 cm
Značeno: Značeno vpravo dole: Mariano B. 1883

V krčmě
Položka č.: 36.
Autor: Petr Jaroš (1859 - 1929)
Název díla: V krčmě, 1915
Technika a rozměr: olej, lepenka, 34 x 37 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Petr Jaroš 1915

Dvě dívky
Položka č.: 37.
Název díla: Dvě dívky, ( po r. 1910)
Technika a rozměr: kombinovaná technika, karton, s.p.: 24,5 x 23 cm
Vyvolávací cena: 130.000 Kč (4.643 €)

Městské zákoutí
Položka č.: 38.
Autor: Vojtěch Preissig (1873 - 1944)
Název díla: Městské zákoutí
Technika a rozměr: mezzotinta, papír, 23 x 19 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Vojt Preissig

Vyvolávací cena: 14.000 Kč (500 €)

Autoportrét v zahradě
Položka č.: 39.
Název díla: Autoportrét v zahradě, (kolem r. 1900)
Technika a rozměr: litografie, papír, 21,5 x 27 cm
Značeno: značeno vpravo dole: M.Švabinský

Vyvolávací cena: 1.500 Kč (54 €)

Bylo to v máji
Položka č.: 40.
Autor: František Doubek (1865 - 1945)
Název díla: Bylo to v máji, (90. léta 19. století)
Technika a rozměr: olej, plátno, 65 x 47 cm
Značeno: značeno vpravo dole. F. Doubek Mchn.

Vyvolávací cena: 40.000 Kč (1.429 €)

Malostranské náměstí
Položka č.: 41.
Autor: Jaromír Stretti - Zamponi (1882 - 1959)
Název díla: Malostranské náměstí
Technika a rozměr: akvatinta, papír, 31 x 37 cm
Značeno: značeno vpravo dole: J.Stretti-Zamponi
vlev...

Rybáři na Cejlonu
Položka č.: 42.
Autor: Otakar Nejedlý (1883 - 1957)
Název díla: Rybáři na Cejlonu, (1909)
Technika a rozměr: olej, plátno na lepence, 17,5 x 20,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Ot. Nejedlý
Vyvolávací cena: 85.000 Kč (3.036 €)

Strom na stráni
Položka č.: 43.
Autor: Václav Jansa (1859 - 1913)
Název díla: Strom na stráni, (kolem roku 1910)
Technika a rozměr: olej, plátno, 152 x 100 cm

Vyvolávací cena: 120.000 Kč (4.286 €)

Akt
Položka č.: 44.
Autor: Otakar Kubín (Coubine) (1883 - 1969)
Název díla: Akt
Technika a rozměr: tuš, papír, s.p.:21 x 25 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Coubine

Sedící akt
Položka č.: 45.
Název díla: Sedící akt
Technika a rozměr: tuš, papír, s.p.: 26,5 x 21 cm

Vyvolávací cena: 4.500 Kč (161 €)

Londýňanka
Položka č.: 46.
Autor: Viktor Stretti (1878 - 1957)
Název díla: Londýňanka, (20.-30. léta)
Technika a rozměr: uhel, pastel, papír, s.p.: 32 x 20 cm
Značeno: značeno vpravo dole: V.S. London

Západ slunce nad Prahou
Položka č.: 47.
Autor: Ferdinand Engelmüller (1867 - 1924)
Název díla: Západ slunce nad Prahou , 1920
Technika a rozměr: olej, plátno , 102 x 153 cm
Značeno: značeno vpravo dole: F. Engelmüller 1920
Vyvolávací cena: 90.000 Kč (3.214 €)

Děvčátko v kroji
Položka č.: 48.
Autor: Jan Hála (1890 - 1959)
Název díla: Děvčátko v kroji, 1926
Technika a rozměr: kombinovaná technika, papír, 54 x 41 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Jan Hála 1926

Vyvolávací cena: 18.000 Kč (643 €)

Muž v balkánském kroji
Položka č.: 49.
Autor: Ludvík Kuba (1863 - 1956)
Název díla: Muž v balkánském kroji, Přelom 19. a 20. století
Technika a rozměr: olej, plátno, podlepeno, 38 x 23 cm
Značeno: značeno vpravo dole. L Kuba
Konzultováno s ...

Motiv z Benátek
Položka č.: 50.
Autor: Gustav Böhm (1885 - 1974)
Název díla: Motiv z Benátek, 1924
Technika a rozměr: olej, dřevěná deska, 40 x 49,5 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Gustav Böhm 1924
na rub...

piktogram piktogram
piktogram piktogram

Stanislav Doležal
Katedrála sv. Víta
Katedrála sv. Víta
Cena: 10.000,-
Max Švabinský
Univerzita Karlova
Univerzita Karlova
Cena: 4.000,-
Miroslav Kučera
Chalupa u rybníka
Chalupa u rybníka
Cena: 2.500,-
Miroslav Kučera
Chalupa u Terčiny vsi
Chalupa u Terčiny vsi
Cena: 5.500,-