Vánoční aukce se koná 6.12.2017 od 17:30 ve Velkopřevorském paláci na Malé Straně

v aktuální aukci
v aktuální aukci

Vánoční zátiší
Položka č.: 1.
Autor: František Daněk - Sedláček (1892 - 1974)
Název díla: Vánoční zátiší
Technika a rozměr: kombinovaná technika, karton, 27 x 42 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Daněk - Sedláček
Popis: Konzultováno s PhDr. Mgr. M. Zachařem.
Vyvolávací cena: 5.000 Kč (179 €)

 Městské zákoutí
Položka č.: 2.
Autor: František Tavík Šimon (1877 - 1942)
Název díla: Městské zákoutí
Technika a rozměr: kombinovaná technika, karton, s.p.: 19,5 x 16 cm
Značeno: značeno vpravo dole: T.F. Šimon
Vyvolávací cena: 14.000 Kč (500 €)

Malířka
Položka č.: 3.
Autor: Emil Orlik (1870 - 1932)
Název díla: Malířka, 1890
Technika a rozměr: tužka, papír, s.p. 29 x 21,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: OE 1890

Vyvolávací cena: 2.000 Kč (71 €)

Praha
Položka č.: 4.
Autor: Viktor Stretti (1878 - 1957)
Název díla: Praha, 1946
Technika a rozměr: uhel, běloba, papír, s.p. 45 x 55,5 cm
Značeno: značeno dole uprostřed Viktor Stretti Praha 1946

Vyvolávací cena: 12.000 Kč (429 €)

Studie vrby
Položka č.: 5.
Autor: Julius Mařák (1832 - 1899)
Název díla: Studie vrby
Technika a rozměr: tužka, akvarel, papír, s.p. 28,5 x 41 cm
Značeno: značeno vlevo dole: J.M.
na rubu razítko: G...
Vyvolávací cena: 7.500 Kč (268 €)

Měsíční svit nad zátokou
Položka č.: 6.
Autor: evropský malíř počátku 19. století
Název díla: Měsíční svit nad zátokou, (po r. 1800)
Technika a rozměr: olej, plátno, 25,5 x 35,5 cm

Vyvolávací cena: 22.000 Kč (786 €)

Karlštejn
Položka č.: 7.
Autor: Vilém Ströminger (1845 - 1901)
Název díla: Karlštejn, 1886
Technika a rozměr: olej, plátno, 47,5 x 63,5 cm
Značeno: značeno vlevo dole: 1886 V Ströminger

Horská bystřina
Položka č.: 8.
Autor: Haushoferova škola
Název díla: Horská bystřina, (kolem roku 1860)
Technika a rozměr: olej, plátno, 55 x 68,5 cm

Vyvolávací cena: 40.000 Kč (1.429 €)

Portrét vídeňské nevěsty
Položka č.: 9.
Autor: Ludwig Beyfuss (1805 - 1850)
Název díla: Portrét vídeňské nevěsty, 1842
Technika a rozměr: olej, plátno, 79 x 63 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Ludwig Beyfus gemalt 1842

Bojovná scéna
Položka č.: 10.
Autor: František Ženíšek (1849 - 1916)
Název díla: Bojovná scéna
Technika a rozměr: olej, plátno, s.p. 12,5 x 25 cm

Vyvolávací cena: 26.000 Kč (929 €)

Zátiší s karafiáty a bonboniérou
Položka č.: 11.
Autor: Vojtěch Preissig (1873 - 1944)
Název díla: Zátiší s karafiáty a bonboniérou, (okolo r. 1900)
Technika a rozměr: barevný lept, akvatinta, papír, 39,5 x 24 cm
Značeno: značeno vpravo dole: V.Preissig
Vyvolávací cena: 70.000 Kč (2.500 €)

Jezero Chiemsee
Položka č.: 12.
Autor: Bedřich Havránek (1821 - 1899)
Název díla: Jezero Chiemsee, (1843-44)
Technika a rozměr: olej, karton, 18 x 23,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole značkou
Vyvolávací cena: 28.000 Kč (1.000 €)

Krajina s vodní plochou
Položka č.: 13.
Autor: Josef Ullmann (1870 - 1922)
Název díla: Krajina s vodní plochou, (kolem roku 1901)
Technika a rozměr: olej, lepenka, 23 x 31 cm
Značeno: značeno vlevo dole: J. Ullman

Podzimní nálada na francouzském venkově
Položka č.: 14.
Autor: Zdenka Braunerová (1858 - 1934)
Název díla: Podzimní nálada na francouzském venkově, (1880-90)
Technika a rozměr: olej, lepenka, 50 x 66 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Z. Braunerová
na rubu č...
Vyvolávací cena: 190.000 Kč (6.786 €)

První sníh
Položka č.: 15.
Autor: Robert Holzer (1859 - 1938)
Název díla: První sníh, (1905-10)
Technika a rozměr: olej, deska, 50 x 68 cm
Značeno: značeno vpravo dole: R.Holzer
Vyvolávací cena: 18.000 Kč (643 €)

Krajina
Položka č.: 16.
Autor: Oldřich Koníček (1886 - 1932)
Název díla: Krajina, 1908
Technika a rozměr: olej, lepenka, 33 x 33 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Koníček 08
Vyvolávací cena: 10.000 Kč (357 €)

Nad skicářem v kavárně
Položka č.: 17.
Autor: Jan Šafařík (1886 - 1915)
Název díla: Nad skicářem v kavárně, 1905
Technika a rozměr: kombinovaná technika, papír, s.p. 43,5 x 29 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Šafařík Jan 05

Pařížanka v parku
Položka č.: 18.
Autor: Leo Kober (1876 - 1931)
Název díla: Pařížanka v parku, (kolem roku 1906)
Technika a rozměr: olej. tempera, lepenka, 29 x 25 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Kober Paris
na rubu št...
Popis: Vystaveno: Budapešť

Pohádkový motiv
Položka č.: 19.
Autor: František Horký (1879 - 1936)
Název díla: Pohádkový motiv, ( před r. 1907)
Technika a rozměr: kombinovaná technika, papír, 77 x 60 cm
Značeno: Konzultováno s PhDr. Mgr. M. Zachařem.

Zloději
Položka č.: 20.
Autor: Hanuš Schwaiger (1854 - 1912)
Název díla: Zloději, 1883
Technika a rozměr: kombinovaná technika, papír, s.p. 30 x 20,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: HS 1883

Podzimní krajina
Položka č.: 21.
Autor: Český malíř počátku 20. století
Název díla: Podzimní krajina, (mezi roky 1905-08)
Technika a rozměr: olej, plátno na lepence, 42 x 37,5 cm

Poledne
Položka č.: 22.
Autor: Bohumír Dvorský (1902 - 1976)
Název díla: Poledne, (20.-30. léta)
Technika a rozměr: olej, plátno na lepence, 46,5 x 34,5 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Boh. Dvorský

Pohled na město
Položka č.: 23.
Autor: Stanislav Lolek (1873 - 1936)
Název díla: Pohled na město, (kolem r. 1910)
Technika a rozměr: olej, lepenka, 49,5 x 66 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Lolek St
Vyvolávací cena: 55.000 Kč (1.964 €)

Obraz z cyklu Jaro
Položka č.: 24.
Autor: Jan Preisler (1872 - 1918)
Název díla: Obraz z cyklu Jaro, 1907
Technika a rozměr: olej, plátno na lepence, 28 x 31 cm
Značeno: značeno vpravo dole: JP 07
přiložen: odborn...

Vyvolávací cena: 1.500.000 Kč (53.571 €)

Podzim
Položka č.: 25.
Autor: Antonín Hudeček (1872 - 1941)
Název díla: Podzim, (1910)
Technika a rozměr: olej, karton, 34 x 47 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Ant. Hudeček

Krajina
Položka č.: 26.
Název díla: Krajina, (1915)
Technika a rozměr: olej, karton, 50 x 66 cm

Vyvolávací cena: 20.000 Kč (714 €)

Tání
Položka č.: 27.
Autor: František Kaván (1866 - 1941)
Název díla: Tání, (1912)
Technika a rozměr: olej, lepenka, 40 x 50 cm
Značeno: značeno vlevo dole: Kaván Tání
Rámováno dob...

Akt v interieru
Položka č.: 28.
Autor: Otto Peters (1882 - 1952)
Název díla: Akt v interieru, (20.léta)
Technika a rozměr: olej, plátno, 97 x 67 cm
Značeno: značeno na rubu: Otto Peters

Tanečnice
Položka č.: 29.
Autor: Jakub Obrovský (1882 - 1949)
Název díla: Tanečnice, (kolem r. 1910)
Technika a rozměr: olej, plátno na lepence, 44,5 x 22,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: J.Obrovský
na rubu čís...

Poloakt ležící dívky
Položka č.: 30.
Název díla: Poloakt ležící dívky, 1919
Technika a rozměr: olej, lepenka, 70 x 100 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Orlik 19
na rubu: olej...

Vyvolávací cena: 450.000 Kč (16.071 €)

Zákoutí z hamburského přístavu
Položka č.: 31.
Autor: Josef Král (1877 - 1914)
Název díla: Zákoutí z hamburského přístavu, (po roce 1910)
Technika a rozměr: olej, překližka, 27 x 37,5 cm
Značeno: značeno vlevo dole: J.Král

Předjaří
Položka č.: 32.
Autor: Pravoslav Kotík (1889 - 1970)
Název díla: Předjaří, 1916
Technika a rozměr: olej, lepenka, 25 x 38 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Kotík Pravoslav 1916

Tatry
Položka č.: 33.
Autor: Gustav Macoun (1892 - 1934)
Název díla: Tatry, (1915)
Technika a rozměr: olej, plátno, 64,5 x 68 cm
Značeno: značeno vlevo dole: G Macoun
na rubu razítk...

Ze Šumavy
Položka č.: 34.
Název díla: Ze Šumavy, (1925-26)
Technika a rozměr: olej, plátno, 85 x 115 cm
Značeno: značeno vlevo dole: G. Macoun
Vyvolávací cena: 60.000 Kč (2.143 €)

 Na břehu
Položka č.: 35.
Autor: František Líbal (1896 - 1974)
Název díla: Na břehu, 1932
Technika a rozměr: olej, lepenka, 19,5 x 24 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Franta Líbal 1932

Vyvolávací cena: 7.000 Kč (250 €)

Podvečer
Položka č.: 36.
Autor: Václav Radimský (1867 - 1946)
Název díla: Podvečer, (1935-40)
Značeno: značeno vlevo dole: VRadimský
Vyvolávací cena: 350.000 Kč (12.500 €)

 V poledním slunci
Položka č.: 37.
Autor: Henri Roidot (1877 - 1960)
Název díla: V poledním slunci
Technika a rozměr: olej, dřevěná deska, 34 x 40 cm
Značeno: značeno vpravo dole: H. Roidot

Pohled na Jindřichův Hradec od sv. Jakuba
Položka č.: 38.
Autor: Václav Švarc (1886 - 1956)
Název díla: Pohled na Jindřichův Hradec od sv. Jakuba
Technika a rozměr: olej, dřevěná deska, 25 x 21,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: V. Švarc
Vyvolávací cena: 8.500 Kč (304 €)

Slepé rameno
Položka č.: 39.
Název díla: Slepé rameno, (1935-40)
Technika a rozměr: olej, lepenka, 53 x 71 cm
Vyvolávací cena: 250.000 Kč (8.929 €)

Mešita u Assuanu
Položka č.: 40.
Název díla: Mešita u Assuanu, 1912
Technika a rozměr: olej, plátno, 49,5 x 57,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Orlik 12
na rubu: auto...
Vyvolávací cena: 200.000 Kč (7.143 €)

Zátiší
Položka č.: 41.
Autor: Ludvík Kuba (1863 - 1956)
Název díla: Zátiší, 1939
Technika a rozměr: olej, plátno na lepence, 34 x 52 cm
Značeno: značeno vpravo dole: LKuba 1939

Kytice v interieru s obrazy
Položka č.: 42.
Autor: Mária Medvecká (1914 - 1986)
Název díla: Kytice v interieru s obrazy
Technika a rozměr: olej, plátno, 70,5 x 58,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: M. Medvecká

Vyvolávací cena: 30.000 Kč (1.071 €)

Chalupa
Položka č.: 43.
Autor: Jaroslav Panuška (1872 - 1958)
Název díla: Chalupa
Značeno: značeno vpravo dole: Panuška-

Vyvolávací cena: 35.000 Kč (1.250 €)

Střechy
Položka č.: 44.
Autor: Josef Olexa (1901 - 1983)
Název díla: Střechy
Technika a rozměr: olej, plátno na lepence, 36 x 19 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Olexa
na rubu Výstavní...

Vyvolávací cena: 4.000 Kč (143 €)

Okolo bodu
Položka č.: 45.
Autor: František Kupka (1871 - 1957)
Název díla: Okolo bodu
Technika a rozměr: litografie, papír, s.p. 41 x 41 cm
Značeno: značeno vpravo dole v desce: Kupka

Indická kráska
Položka č.: 46.
Autor: Jaroslav Hněvkovský (1884 - 1956)
Název díla: Indická kráska, (1922)
Technika a rozměr: olej, lepenka, ovál 67,5 x 47,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Jar. Hněvkovský

Vyvolávací cena: 36.000 Kč (1.286 €)

Rusovláska
Položka č.: 47.
Autor: Vladimír Stříbrný (1905 - 1970)
Název díla: Rusovláska, (30. léta)
Technika a rozměr: olej, plátno, 37,5 x 30 cm
Značeno: značeno vlevo dole: V. Stříbrný

Zátiší
Položka č.: 48.
Autor: Vilém Kreibich (1884 - 1955)
Název díla: Zátiší, (1919)
Technika a rozměr: olej, lepenka, 59 x 53,5 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Kreibich

Vyvolávací cena: 25.000 Kč (893 €)

Odpočinek
Položka č.: 49.
Název díla: Odpočinek, 1933
Technika a rozměr: olej, lepenka, 41 x 55 cm
Značeno: značeno vpravo dole: Daněk-Sedláček 33

Rybník u Těchobuze za Pacovem
Položka č.: 50.
Autor: Václav Šrámek (1877 - 1965)
Název díla: Rybník u Těchobuze za Pacovem
Technika a rozměr: olej, lepenka, 50 x 65 cm
Značeno: značeno vpravo dole V Šrámek

piktogram piktogram
piktogram piktogram

Alois Pitrmann
Portrét
Portrét
Cena: 9.000,-
Neurčený autor
Lávka
Lávka
Cena: 3.600,-
Josef Syrový
Procesí k sv. Anně (v Bretani)
Cena: 14.000,-
neznačeno
Černošky
Černošky
Cena: 4.000,-